מאיפה הכסף

האם גם אתם התייאשתם מכל התכניות שמבטיחות כסף קל באינטרנט?

26/05/2018

המאמר נותן סקירה על תכנית בטראלייף, שמציעה גישה חדשנית ללימוד שיווק דיגיטאלי.

אם לשפוט לפי כמות ואופי התגובות שאני מקבלת בכל פעם שמתפרסמת כתבה עלי או ראיון איתי, העולם מתחלק לשתי קבוצות. אלה שאוהבים לשבת בבית, ללכת למשרד כל יום במשך שנים, לעבוד בשביל שמישהו אחר ירוויח מלא כסף ולקבל על זה משכורת חודשית ופנסיה. ונופש חברה. אלה שזה באמת עושה אותם מאושרים.

ואלה שלא.

אלה שחולמים על משהו אחר, חופשי יותר, גמיש יותר. עצמאי יותר. אלה שרוצים שהמאמץ והשעות שהם השקיעו- יצמיחו להם את כל הכסף שמגיע. אלה שרוצים חופש גיאורגפי, להיות ולעבוד מכל מקום.

למשל לקחת את המשפחה לחודשיים על החוף בתאילנד, בלי לבקש רשות מאף אחד, או לחשוב על זה יותר מדי. או לקחת ולהראות לילדים שלהם איך נראים החיים בסין, בגואטמלה, בדרום איטליה. ואולי אפילו לצאת למסע ארוך בעולם כשהמשכורת נכנסת בכל זאת בכל חודש.

אז אם לשפוט לפי התגובות, יש לא מעט חולמים כאלה. וגם לא מעט אפשרויות. מי שלא קיבל עדיין פרסום כלשהו בפיד שלו על ‘כסף קל באינטרנט’ או ‘איך הרווחתי 30 אלף דולר בחודש בעבודה מהבית’ כנראה שהצליח להתחמק מהראדאר של האח הגדול (ובטח תפסו אותו עם תכניות דיאטה ושאיבת שומן..).

המון נופלים בתכניות שהן הונאה אחת גדולה. למעשה, הנה טריק שיעזור לכם לדעת בדיוק אם זו הונאה או לא: כל מי שמבטיח לכם להרוויח מליונים בלי שתצטרכו לעשות כלום. או כל מי שמבטיח לכם שתרוויחו מליונים תוך חודשיים- שלושה.

אין דבר כזה.

אחרת כולנו היינו מליונרים, לא?

כסף באינטרנט הוא אפשרי מאוד, אבל לא בלי עבודה והשקעה. לכן, כשחגי דיבר איתי על כל התכניות שמבטיחות קסמים, הוא הצליח לסקרן אותי באמת רק כשהוא אמר שהוא מצא תכנית שלא מבטיחה את זה. בתכנית הזאת קודם כל מדברים על הנכונות לעבוד ולהשקיע.

חגי, קבלן בניין עצמאי בן 49, אב לשלושה, חולם גם הוא כבר שנים על חופש גיאורפי. “זה התחיל מהחיפוש שלי אחר עבודה/קריירה שלא מחייבת אותי לעבוד ממקום גאוגרפי ספציפי”, הוא מסביר,  “כאחד שאוהב טיולים, ולבקר במקומות חדשים בעולם ולחוות תרבויות שונות, ראיתי שרגעים אלה של טיולים הם הרגעים הכי משמעותיים שלי בחיים”.

“העולם היום, עם הטכנולוגיה שהוא מציע לכל אחד שבאמת רוצה, מאפשר לבנות עסק ולהתפרנס ממנו מכל מקום בעולם. אז אחרי שהבנתי שזה אכן אפשרי, התחלתי לבדוק את האפשרויות. אחרי חיפוש והתנסות בכמה מקומות, גיליתי את פרוייקט בטראלייף. ופה גם מצאתי את הבשורה הגדולה”.

איזה תכניות ניסית לפני שהכרת את בטראלייף

מבלי להיכנס לשמות, שותפיי ואני התנסנו בלא מעט תוכניות וקורסים. ניסיתי קורס פרונטלי שמנסה ללמד אותך מסחר אלקטרוני מאפס, קורס און ליין ללימוד קידום ושיווק שותפים, לקחתי מנטור אישי שניסה ללמד אותי שלב אחר שלב באמצעות “קייס סטאדי” שלו, ניסיתי המון הדרכות של אנשים ש”פיתחו שיטה מוכחת”, אחרים הבטיחו שאם רק נעשה העתק הדבק לתהליך שהם מלמדים נצליח ובענק. הוצאתי על כל אלה למעלה מ-15 אלף שקל..

המכנה המשותף לכולם היה משהו מאוד בולט. כולם הבטיחו ניסים גדולים. בוא תעבוד שעה ביום מהים או מבית הקפה ותזכה בחופש כלכלי… תקשיבי, אין דבר כזה.

אני לא אומר שאין תוכניות וקורסים טובים. ברור שיש. הבעיה לצערי, שהקורסים והתוכניות שאני ניסיתי לא עבדו עבורי. שאלתי את עצמי לא פעם למה זה לא עבד לי.

אז למה באמת זה לא עבד?

הבעיה היא שכולם מדברים על כסף. בוא נלמד אותך לעשות כסף. נכון, כסף זה חשוב אבל כנראה, שיש משהו אחר שאנשים מתחברים אליו. כשתוכנית או קורס מציעים לך ללמוד לעשות כסף, וזה החזון היחיד שעומד מאחורי הקורס, זה כל מה שמניע אותו. אין שום חזון מעבר לזה.

ההתמקדות היתה בכלים טכניים. אבל הצלחה היא לא רק שחזור של מהלכים שהצליחו למישהו מסויים. להצלחה יש גם אספקט נפשי, מנטאלי. למה רוב האנשים לא מצליחים בסוף?

זה מבאס אבל זה בדיוק ככה. תבדקי את אחוזי ההצלחה בקורסים הללו. אחוזי הצלחה אני מתכוון בכך שתלמיד בקורס הצליח לעשות ולהגיע לתוצאות שהקורס הבטיח. אחוזים אלה נעים בין 5% ועד 20%. למה זה קורה? ולא תמיד זה בגלל שאיכות הקורס לא טובה. כל התוכניות שהתנסתי בהן, ללא יוצא מן הכלל, ניסו לחבר אותי לחזון של כסף. זה אחלה חזון אבל באופן פרדוקסלי, כנראה שזה ממש לא מספיק כדי לגרום לשק תפוחי אדמה לקום מהכורסא ולהתחיל לזוז….

כן. קצת מזכיר לי את מה שאני בדרך כלל ממליצה- להתחיל במשהו שיש לך תשוקה אליו, משהו שבאמת מעניין אותך, מסקרן אותך.

ככה גם אני מרגיש. כשאתם בוחרים היכן ללמוד, ממי ללמוד, ממי לקבל שירות (כל שירות), תבדקו אם יש חזון לנותן השירות. חזון שהוא מעבר לכסף.  איך קרה שאותו אדם הצליח איפה שרבים אחרים נכשלו?

חגי, הרשה לי להיות סקפטית, אבל מה שונה בטראלייף מכל תכנית אחרת שמבטיחה הרים וגבעות?

תראי, בקורסים קודמים הבטיחו רווחים גדולים, מהר ובקלות. זה גורם להרגשה שהתוכנית או הקורס מטרתו היא להכניס כסף וכמה שיותר. כשקורס מונע מתוך זה, אתה מרגיש שאתה בסך הכל כלי שלו בדרך להגשים את המטרה שלו.

שלו, לא את המטרה שלך. אז אתה מתחיל קורס שאין ספק, השיווק שלו היה מעולה. לאט לאט זה מטפטף לתוכך, שילמת כך וכך עבור קורס וזהו. מאותו רגע המטרה של הקורס הושגה. אתה עוד סעיף הכנסה של בעל הקורס. נכון שבסופו של הדבר, אחריות היישום וביצוע הפעולות הם של התלמיד. עדיין, גם אם תצליח או לא תצליח, זה אותו דבר מבחינת מי שמעביר את הקורס . וזה בעצם ההבדל הגדול בין בטראלייף לבין כל דבר אחר שניסיתי.

התכנית של אלכס (אלכס פרידמן, יוזם התכנית, ה.ס.) היא משהו עם ערך מוסף אדיר שהוא גם מסלול לעבר חופש כלכלי וגאוגרפי אבל גם משהו גדול מזה בהרבה. בטראלייף בנוי על  עקרון אחד: לעזור לאנשים לעלות מעל הרמה הבינונית ולהפוך אותם ליזמים מצליחים. להפוך אנשים מלהיות פשוטים ליוצאי דופן. לגרום לאדם הממוצע לפרוץ את הסטטוס קוו ולהשיג את כל החלומות והמטרות שלו.

כן, אחרי ששלחת לי את הקישור לקורס החינמי, והצצתי בתכנים, התרשמתי שאכן קודם כל מדברים איתך שם על שינוי מחשבתי, תפיסתי, שיוביל אחר כך להצלחה רבה יותר בעסקים.

“נכון. אלכס פרידמן, מי שמעביר את השיעורים, הבין שבלי שהתלמידים שלו ילמדו את הלך המחשבה, את הדרך המנטאלית להשגת המטרה שלהם, אז הם לא יצליחו להגיע להישגים שהם מקווים להם.

בהרשמה (חינם) לפרוייקט בטראלייף הוא מציג את עצמו באופן מלא בוידאו. שווה להכיר אותו, גם אם לא תצטרפו אליו, הוא אדם מעורר השראה שתמיד מועיל להקשיב לו.

אני צפיתי בקורס החינמי שהוא מציע ואכן היה שם ערך רב. תחושה שהוא באמת רוצה לתת את כל מה שאפשר כדי שהמשתתפים יגיעו להשגים נאים.

“המודול הראשון בקורס נקרא “מיינדסט”, אומר חגי, “חינמי לחלוטין, וכדאי מאוד ללמוד את המודול הזה, יש שם דברים שיכולים לעשות לנו את ההבדל בחיים, בכל תחום שנעסוק בו. בלי קשר אפילו אם לוקחים את המשך הקורס או לא”.

אז ממה שאני צפיתי, בשלב הראשון והחינמי של הקורס, מדובר ב-5 סרטוני וידאו, כל אחד מהם באורך של כ-20 דקות (בממוצע). הוא מתחיל בהיכרות עם אלכס והסיפור האישי שלו, וממשיך במתן נתונים ומידע הקשורים לחתירה לכיוון המטרה, הסברים איך המוח עובד כך שנוכל לתרגל חשיבה של מצליחנים, והסבר מרתק על איך לבנות דף מכירות שעובד (בעקבות לימודי מקרה של החברות הגדולות בעולם). הוא גם נותן משימות לכל שיעור, כדי להמשיך ולתרגל.

מי שירצה להמשיך לשלבים הבאים, ועל מנת שיוכל ליישם את המשך התכנית והשיעורים, יש צורך לרכוש (בתשלום) קודם כל כלי עבודה הכרחיים לבניית העסק. ורק מי שרכש אותם יכול להמשיך עם הקורס.

אוקי חגי, אז מה המשך הקורס מציע?

הקורס בנוי בצורה כזאת שעל ידי מעקב ויישום של השלבים מאפשר לנו להקים עסק דיגיטלי מאפס.

הוא נותן עקרונות יסוד בשיווק שותפים, אסטרטגיות שיווק וכיצד לבנות ולפתח אותן. מודולים שלמים שמכילים שיעורים מפורטים על סקר שוק, קופירייטנג, מודול שלם (כ-5 שעורים) על וידאו עם תרגיל מדהים למי שמתקשה לדבר מול מצלמה,

תמצאי שם כיצד לבנות דפי נחיתה וכל הסודות שהופכים דפי נחיתה למועילים. קורס שלם על פרסום בפייסבוק, איך לבנות קמפיין מנצח, מעקב המרות, פיקסלים, קורס פייסבוק סופר מקצועי והכי עדכני שיש. איך והיכן ניתן למצוא מוצרים לקידום.

תקבלי שיעורים שלמים על איך ליצור משפך שיווקי, מערכות דיוור ואוטומציה. מיקור חוץ ואפילו מודול שלם על הנהלת חשבונות. (הכרחי ביותר למי שהופך להיות עצמאי).

מעבר לקורס המקיף, חברי הפרוייקט חברים בקבוצת פייסבוק סגורה, קבוצה דינמית ופעילה. כל שאלה או בעיה מקבלת מענה מהיר ומיידי.

איזה שיעור הכי השאיר אצלך רושם

אני לא בטוח לגבי שיעור אחד, אבל אין ספק שהמודול הראשון הותיר בי את הרושם העז ביותר. המודול הזה מדבר על המיינד סט שלנו, וזה יכול להיות כלפי כל דבר שאנחנו עושים. זה יכול להיות כלפי עסק דיגיטלי, כלפי עסק “רגיל”, כלפי מטרות אחרות שלנו בחיים ולאו דווקא שקשורות לבניית עסק. זה מודול ששינה לי ממש את הראיה ואת הצעדים שאני עושה כלפי כמעט כל דבר שאני עושה.

הוא לא סיפק לי תשובות. הוא סיפק לי שאלות. שאלות כל כך בסיסיות וחשובות שמלוות אותי כמעט בכל דבר שאני עושה. זה סוג השאלות הללו שכשהן קיימות, הן מסוגלות לכוון ולכוונן אותך לעבר הדברים שאתה באמת רוצה.

מה תהליך ההרשמה

לאחר הרשמה ראשונית לאתר הקורס, הרשמה בחינם כמובן, צופים בסרטון הכרות. ממשיכים עם השיעורים של מודול 1, כל השיעורים במודול זה פתוחים לכולם וללא עלות.

למי שירצה להמשיך ולפתוח את כל המודולים והשיעורים בקורס, יצטרך להרשם ולרכוש, כאמור, פלטפורמה שהיא כלי עבודה הכרחי לכל מי שעוסק בשיווק דיגטלי.

כלומר, התשלום הוא בעצם לא עבור השיעורים, אלא על הפלטורמה שאמורה לתת לך את כל הכלים כדי להקים ולפתח עסק רווחי?

בדיוק. הרי כל משווק דיגיטלי חייב שיהיו לו כלי עבודה שבלעדיהם אי אפשר לעבוד בשיווק דיגיטלי ובטח לא לבנות עסק כזה. אני מדבר על כלי לבניית אתרים, דפי נחיתה, דיוור אוטומטי וכו’ בדרך כלל אלה כלים שעולים כמה עשרות או מאות דולרים בחודש.

כן, זה מה שאני משלמת….לפחות מאה דולר בחודש.

אז כדי להצטרף לבטראלייף, יש לרכוש פלטפורמה כזאת. זאת פלטפורמה שמכילה בתוכה כמעט את כל מה שצריך כדי להקים עסק דיגיטלי, בוודאי את כל מה שצריך כדי להתחיל.

כמה יעלה לי להצטרף?

העלות של כל הפלטפורמה הזאת היא 29 דולר בחודש.

כלומר אני מקבל קורס מלא ומקיף בשווי של אלפי שקלים, ואני למעשה משלם 29 דולר בחודש עבור כלי שבמילא אני זקוק לו כדי לעסוק בשיווק דיגיטלי, ועצם רכישת כלי העבודה הזה, כבר עוזרת לי פשוט לקום ולהתחיל.

כמה זמן אתה כבר לומד ומיישם את התכנים? 

אני לומד את התכנים האלה כבר שנה ויותר. לפרוייקט של אלכס נחשפתי לפני מספר חודשים ומאז אני כל כולי בתוך הקורס. פגשתי תלמידים של אלכס שכבר הגיעו להשגים בלתי רגילים והם סיפורי הצלחה גדולים.

למדתי להשיק קמפיינים בפייסבוק, לבחור באסטרטגיות מועילות, להגיע ללקוחות המתאימים ביותר וכו’, אבל כל זה זאת רק תפאורה למה שבאמת מניע אותי בכל הסיפור הזה”.

אגב, חגי אישר לי לתת את המייל שלו, ומי שרוצה להמשיך ולשאול אותו שאלות מוזמן לפנות אליו אישית.

לאן אתה שואף להגיע?

אני מחפש מה שאני קורא לו חופש גאוגרפי. חופש שיאפשר לי להיות בכל מקום בעולם (שיש בו אינטרנט) בלי שהחסם הזה של הכנסה ימנע ממני לעשות זאת.

אני יודע שכדי להצליח, אני אצטרך לעבוד ולעבוד קשה. צריך ללמוד, וליישם, וללמוד, וליישם, ולהיכשל, ולנסות, ולהמשיך וזה מצליח. זה מגיע למצב בו הקמת לעצמך עסק דיגיטלי בעמל רב, אבל אני בדרך לשם.

כמה זמן, בערך, מהרגע שמתחילים עם התכנית אפשר להתחיל לראות רווחים? על איזה רווחים מדובר?

קשה להגיד לאיזה רווחים אפשר להגיע. זה תלוי מה את או אתה רוצים מעצמך. מה המטרה שלך. אחד הדברים החשובים שאלכס מלמד זה לא איך להרוויח 1000 או 10,0000 דולר בחודש. הוא מלמד אותך להציב לעצמך את המטרה שלך. כמה אתה רוצה להרוויח ומלמד אותך את הכלים שיביאו אותך לשם.

כדי שתוכלו להתרשם בעצמכם מהקורס ומאופי השיעורים- הקליקו כאן ותקבלו גישה לקורס בחינם. 

haleli