ג’רמן ביייקרי – German bakery

23/02/2013

אני אוהבת הפתעות שעושות לי טוב בלב. כזאת בדיוק היתה הג’רמן בייקרי עבורי. במשך שבועות, הילדים ביקשו להכנס ולקנות מהמאפים שעושים ריח טוב בכל השכונה ואני סירבתי. המאפיה נראית נקיה מבהיקה, יוקרתית, המאפים תמיד טריים ומריחים נהדר, המוכרים תמיד מסודרים. היה לי ברור שאם אכנס לשם המחירים יהיו של מסעדה פלצנית ויוקרתית. לא זה לא בשבילי.

עד שהמאפיה שבה הזמנתי עוגת יומולדת  לבתי הקטנה הבריזה לי ברגע האחרון (כן, זה קורה במזרח. הם פשוט שוכחים…). בלית ברירה, נכנסתי לג’רמן בייקרי בבוקר יום ההולדת עצמו ושאלתי בחוסר אמון אם אפשר להכין, להיום, עוגת יומולדת. אמרו שכן. הלב שלי חזר לפעום. ביקשתי משהו פשוט, שוקולד כזה. הם הציעו לקשט קצת. אמרתי, יאללה, ושימו גם לב קטן. וכמה זה יעלה, שאלתי.

התשובה שקיבלתי היא זאת שעשתה את ההפתעה למושלמת. המחיר היה נמוך יותר מהמחיר שהציעו לי עבור עוגת שוקולד פשוטה (אפילו בלי ציפוי, אותו תכננתי לשים לבד) במאפיה שהבריזה לי.

העוגה שקיבלתי היתה הרבה מעבר למה שציפיתי:

   

ואז גיליתי שהעובדה שהמאפיה נראית יוקרתית ונקיה לא פוגמת במחירים הזולים שלה.

   

בכל בוקר הילדים רצים לשם, בוחרים לעצמם את המאפה שמתחשק. המועדפים שלהם: קרואסון שוקולד, מאפין בננה, שטרודל תפוחים. אני אוהבת מאוד קרואסון במילוי קרם וניל.

לסנדוויצ’ים אנחנו קונים לחם מדגנים מלאים או לחמניות (יש כל מיני סוגים).

לאחרונה הבנות גילו את כדורי השוקולד העצומים שמגיעים גם עם סירופ וקישוט כך שמדי פעם אני מרשה להן להתענג (המחיר לגמרי מגוחך..).

   

המאפיה קיימת כבר 25 שנה ומחזיקה למעשה סניפים לכל אורך הלייק סייד. כך שאפשר לשבת ליד שולחן, עם נוף רגוע של האגם, לשתות קפה משובח וקרואסון ולהתחיל את הבוקר כמו שצריך.

או לקנות חצי כיכר לחם בריאות, וגבינת יאק ולהכין סנדוויצ’ים לכל היום.

יש גם ארוחות בוקר וארוחות קלות, חטיפים ועוגיות טריות.

אז כשבא לכם מאפה ריחני וטרי, או אם אתם צריכים עוגה, אתם יודעים לאן ללכת…

   

הסניפים פזורים לאורך הרחוב הראשי של לייק סייד, פוקרה: סניף בדם-סייד (האזור היוקרתי יותר של האגם), מסעדת בומרנג הידועה (בה יש גם מתקנים נחמדים לילדים ונוף אגם), שכונת קהרה (השכונה התרמילאית יותר) וסניף אחד בניו-רואד, הדרך המובילה לעיר ולשוק.

                  

haleli