בריאות

איך לא לעלות במשקל במהלך טיול בחו”ל

15/08/2017

היינו שתיים באותו לילה בחדר לידה. חדר ליד חדר. חולקות קיר משותף. הייתי בלידה ראשונה ובאמת שלא היה לי מושג כמה כואב עוד יכול להיות. אבל היולדת השניה צרחה כל כך שהייתי בפאניקה מוחלטת. אם היא צורחת ככה, כנראה שהכאב העצום שאני חווה הוא רק ההתחלה. אמאל’ה.

אפידורל. עכשיו.

אז באמת שאין קשר בין הלידה שלי לבין עליה במשקל במהלך טיול בחו”ל. אבל אחד השיעורים שלמדתי ממנה היה שיש דברים בחיים שלא עושים ‘על החשבון’. לא היה כל צורך לבקש אפידורל רק בגלל שפחדתי שמתישהו לא אצליח להתמודד עם הכאב.

ואותו דבר עם אוכל. הטיפ הראשון והחשוב ביותר שאני יכולה לתת הוא: אל תאכלו ‘על החשבון’:

– אל תעמיסו על הצלחת את כל מה שיש למלון להציע בארוחת הבוקר.

– אם אתם נוהגים להסתפק בכוס משקה חם ומשהו קטן לצידו לארוחת בוקר- אין שום סיבה שתשנו ממנהגכם כשאתם בחו”ל. – המשיכו לאכול ככל הניתן כפי שאתם נוהגים בשגרה. אז מה אם ארוחת הבוקר כלולה במחיר?

– אנשים רבים נוהגים לאכול בבוקר בזמן טיול או נופש כמות גדולה יותר כיוון שהם לא יודעים מתי תהיה ההזדמנות הבאה לאכול. עזבו אתכם. מדובר בסנדרום אפידורל קלאסי. אל תפלו כאן.

– וזה תופס גם לגבי התירוץ המופלא- אני אוכל עכשיו הרבה כי אשרוף הרבה אנרגיה היום. היה ושרפתם הרבה ארגיה, היה וחשתם רעבים- תאכלו. אל תעמיסו ‘על החשבון’ של האנרגיה שייתכן שתשרפו..

– ועוד ‘על החשבון’ פופולארי הוא התירוץ שאנחנו בארץ זרה עם מאכלים מעניינים ששווה לטעום ובאמת חבל לפספס את ההזדמנות. לא שיש לי משהו נגד פשיטה על פאטיסרי בפאריז. אבל אם אתם ממש לא רעבים, אין סיבה להכריח את עצמכם.

– קחו ‘טייק אווי’ קטן ותנשנשו כשתרגישו רעב. ואם אתם ממש לא מוכנים בשום פנים ואופן לפספס את ההזדמנות הקולינארית שיש ביעד אליו נסעתם- קחו בחשבון שתמיד אפשר לקנות את כל מגוון הפרלינים בברוז’, לטעום ביס אחד וזהו. לא חייבים לגמור הכל.

ועל החשבון’ אחד אחרון: אין שום קשר בין העובדה שאתם בטיול/חופש/נופש לבין אוכל. הנטיה שלנו ל’התפנק’ כי ‘אנחנו בחופש’ היא אם כל הקילוגרמים העודפים. אל תשתגעו ‘על החשבון’. שברו את המשוואה חסרת ההגיון ומחקו את המשפט ‘אתחיל דיאטה אחרי שאחזור’.

טיפים נוספים:

  • – לכו ברגל. אחת הדרכים המהנות להכיר ולפגוש מקום חדש הוא פשוט בהליכה.
  • – תנו עדיפות לנשנושים בריאים- פירות, אגוזים למניהם, גרנולה. לא חייבים לעצור בדוכן חטיפים. אפשר לעצור בדוכן פירות.

– שתו מים.

– תמיד תזמינו גם סלט בארוחה.

– ותתחילו איתו. לא עם הלחם והחמאה.

– השתדלו לשמור על איזון בין פחממות לבין כל השאר. אל תפריזו עם הלחם והפאסטה. גוונו בתבשילי ירקות או אורז.

– השתדלו לא להגזים עם הג’אנק פוד או הפאסט פוד.

– אל תגיעו לדרגות רעב שיגרמו לכם לאכול כל מה שתצליחו למצוא.

– לא חייבים לארוז שלושה סנדוויצ’ים ליום טיול. אפשר סנדוויץ’ אחד, שקיק גרנולה, גביע יוגורט ובננות. בכלל, בננות הן ה-פרי לטיולים. הן נותנות אנרגיה ומשביעות.

– אל תתנו לאיטלקיות הרזות לשכנע אתכם שפאסטה זה דיאטטי. זה לא. הן רזות כי הן לא אוכלות הרבה פאסטה.

– תסמכו עלי, שאלתי אותן.

– באמת.

תהנו!!

haleli