אי בוקים

מלפפונים חמוצים במונגוליה – סיפור מאת הללי סמדר

18/03/2020

האם אי פעם רצית לעזוב הכל ולצאת להרפתקאה?

האם אי פעם הרגשת סקרנות לדעת איך החיים נראים אצל אנשים אמיתיים שבחרו לעזוב הכל?

האם אי פעם ניצבת מול צומת דרכים ולא ידעת באיזו דרך לבחור?

מתרגשת להזמין אותך לקחת הרבה אוויר ולצאת איתי למרחבי אינסוף פראיים עם הסיפור הראשון שאני משחררת- “מלפפונים חמוצים במונגוליה”.

 

על הסיפור: 

כשאלי ישבה בסלון ביתה, ספונה עמוק בתוך חייה הקטנים והלגמרי רגילים, וחלמה בעיניים פקוחות על הערבות הצחיחות של מונגוליה הרחוקה, היא לא שיערה בנפשה שאלה בדיוק יהיו הנופים והרקע לדרמה הגדולה של חייה, בעת שתמצא את עצמה, בהפתעה, נפרדת סופית מאהוב נעוריה ואבי ילדיה, איתו יצאה כמה שנים קודם לכן למסע. על רקע נופים עוצרי נשימה, בין הרים, אגמים ונהרות, כשרוחות סוערות ממעל, ועדרי סוסי פרא נדירים דוהרים מטה, תחת שמיים נדיבים עמוסי כוכבים, היא תעבור גילגול שלם של התרסקות ותקומה, כשהיא מגלה לאיטה את הכוחות העצומים הכמוסים הגלומים בה. לצידה כל העת ילדיה הצעירים, וגם חבר נפאלי יקר, שהיה שם עבורה ברגעי האמת. היכן שאיתני הטבע מתקיימים במופע הכי גולמי ועוצמתי שלהם, ומשמשים לה תפאורה עזת מבע, היא פוגשת דמויות מקומיות שמתגלות במלוא אנושיותן, ובעיקר פוגשת את עצמה בגרסתה הפראית, הלא מעובדת.

סיפור קצר הכתוב בלשון קולחת, מביא מבט מרתק אל עבר חיים אחרים, שבסופו של דבר מתקיימים בהם האלמנטים האנושיים המוכרים כל כך לכולנו.

~ רונית גורן, העורכת הספרותית של הספר.


סקרנים?

מלאו את המייל שלכם ותקבלו את 20 העמודים הראשונים של הספר חינם + הנחה:

רוצים לקרא הכל?

תמורת 38 שקלים תקבלו לינק להורדה. 

והסיפור במלואו (כ-80 עמודים) אצלכם בתיבה כקובץ PDF.

⇐ מומלץ להכין מראש אמצעי תשלום (כרטיס אשראי או חשבון פייפאל) וקוד הנחה. מיד אחרי התשלום תופנו לעמוד ובו קבלה ולינק להורדת המסמך (יופיע בכתום). אין צורך לחכות למייל. 

♥ במידה ואתם רוצים לקרא את הסיפור אבל אין ידכם משגת כרגע- אנא פנו אלי ישירות ואשלח אותו אליכם.


מונגוליה עם ילדים, המזרח עם ילדים

למי שלא מכיר אותי: שמי הללי סמדר, בלוגרית וכותבת במקצועי. פעם הייתי אמא במשרה מלאה עם חיים רגילים לגמרי. לפני תשע שנים שברתי את הכלים, וביחד עם בעלי דאז לקחתי את הילדים (4,8,11), ויצאנו לחופשי, אל חיים של מסעות וגילויים. ואנחנו (רובנו..) ממשיכים עד היום. “מלפפונים חמוצים במונגוליה” הוא הסיפור העלילתי הראשון שאני מפרסמת. ואני מאוד מתרגשת. הסיפור הוא אמנם דמיוני, אבל מבוסס על מסע אמיתי שעשיתי עם ילדי במונגוליה. מסע שארך 40 יום, אבל לקח לי חמש שנים לכתוב אותו, ולא סתם.


קוראים שכתבו לי:

“כותבת לך כדי לומר שאני באמצע קריאת הספר. תכננתי לקרא רק כמה עמודים וללכת לישון אבל לא הצלחתי להפסיק. הכתיבה שלך סוחפת” ~יעל

“נפלא, וגם כמובן יש כל כך הרבה מקומות שמזכירים לי את עצמי. משערת שלכל אחד ה קצת מזכיר את עצמו. שלחתי את הלינק לרכישה לכל מי שיקר לי, וזה פתח מקום לשיחות מרתקות עם אנשים שאני אוהבת. אז תודה..” ~רותם סיון

“וואווו. חזק. עוצמה שלא תאמן. מילים חותכות. כל המסע הזה בספר הזה הרגשתי אותו כמסע במסדרונות נפשי. הוא פשוט נגע. כי האומץ. והמרחבים. והפתיחות להיות מי שאת..” ~עדי תם.

haleli