בלוג

אתגר התשוקה

21/03/2022

או: המשחק הכי חם של העונה..

“Don’t ask what the world needs. Ask what makes you come alive, and go do it. Because what the world needs is people who have come alive.” ~ Esther Perel

מתי בפעם האחרונה הרגשתם שאתם חיים

לפני כמה שנים כתבתי פוסט שנקרא: “על התשוקה”. שם סיפרתי איך הרגשתי כשרק חייתי, כל יום על אוטומט. ואיך אני מרגישה מאז שהפסקתי לחיות על אוטומט והתחלתי לחיות באמת. מאז אותו פוסט, פנו אלי אנשים בבקשה שאנחה אותם איך לחזור לחיות עם תשוקה. עם התרגשות. עם חיוניות ומוטיבציה.

אז התחלנו לעבוד על תהליך של שינוי היום-יום לטובה והחזרת התשוקה לחיים.

בהתחלה שאלתי אותם כל מיני שאלות. מהן התשוקות שלך? מה הדברים שתמיד חלמת לעשות אבל אף פעם לא מצאת להם זמן? 

אחר כך נתתי להם כל מיני תרגילים. תרגילים קצרים, ליום אחד בלבד. רק כדי להתנסות. תרגילים שאינם גוזלים לא זמן ולא כסף. תרגילים לנשמה.. למשל: היום לא אכפת לך מה אנשים חושבים עליך. או: היום את.ה מתייחס.ת לעצמך בסלחנות, בקבלה ובאהבה. כל יום תרגיל אחר. 

אחר כך עברנו לאתגרים. האתגרים היו מכל קשת החוויות וההתנסויות האפשרית. למשל: צאו לראות את השקיעה ממקום שעדין לא ראיתם אותה. או: היום אתם עושים מעשה טוב בלי לספר לאף אחד. או: היום אתם הולכים להיות קשובים לעצמכם ולצרכים שלכם. או: נסו לעשות היום משהו שאתם פוחדים ממנו.

אלה שביקשו- קיבלו אתגר חדש בכל יום. כל השאר קיבלו אתגר חדש בכל פעם שהשלימו את הישן.

ההשפעה של החוויה ברמה היומיומית היתה עצומה. לאט לאט הם נפתחו לחוויות, הפסיקו לחשוש והתחילו להתנסות, הרגישו חופשיים יותר, שמחים יותר ומלאי תשוקה. זה היה כל כך ברור, שאנשים בסביבתם התחילו לשאול אותם מה קורה ואם הם לקחו לעצמם מאהב.ת…   

לפני כמה חדשים פניתי בשאלה לכל המנויים שלי ברשימת התפוצה ושאלתי: מה החלום שלכם? 

קיבלתי הרבה תגובות מעניינות. אבל התגובה השכיחה ביותר היתה מאוד פשוטה. הם היו רוצים לחזור להרגיש משמעות בחיי היומיום. חיות. חיוניות. והם שכחו לגמרי איך עושים את זה. זה היה מעניין, כי אני הרי עוסקת בזה כבר הרבה מאוד זמן..

וכך התפתח לו המשחק שאני קוראת לו: אתגר התשוקה.. 

מה המטרה?

המטרה במשחק הזה היא להביא אותך להתנסות בכל מיני סוגים של פעילויות ובמגוון תחושות ורגשות. לאתגר אותך להרחיב את אזור הנוחות שלך, ללמוד על עצמך, ללמוד להקשיב לעצמך קצת יותר. לעורר את התשוקה, את הסקרנות ואת חדוות הגילוי מחדש. להפוך את היום יום שלך לחוויה טובה, משמעותית ומספקת. 

את האתגרים אני מתאימה באופן אישי לכל אחד, כשאני מקפידה לאזן ולשלב בין אתגרים שקשורים לנפש, לגוף ולסביבה. לפעמים האתגרים דורשים קצת תכנון ומאמץ. לפעמים זה לוקח פחות מדקה.

אם כל הרשת רוחשת עכשיו בנושאים של “הגברת פרודוקטיביות” אני טוענת (מניסיון רב..) שכשרמת החיוניות והתשוקה לחיים גוברת – אז גם הפרודקטיביות גוברת. מעצמה. למעשה – הרבה דברים משתפרים ומתאזנים מעצמם.. 

איך זה עובד?

1 . אנחנו מתחילים בשיחת הכרות, בה אני לומדת להכיר אתכם, מקשיבה לסיפור שלכם ושואלת גם שאלות פרקטיות כמו מה התקציב שתרצו להקדיש לצורך האתגר (גם אפס זה מספר) האם אתם שומרים על דיאטה כלשהי, אמונה כלשהי או אם יש לכם קוצב לב.. ?. כל זה, על מנת שאוכל להתאים את האתגרים הנכונים לכם שאינם מתנגשים עם עקרונות אחרים בהם אתם מחזיקים.  

2 . אחר כך אנחנו קובעים להפגש לשיחת טלפון שבועית, שמונה שיחות בסך הכל (ועוד אחת בונוס – עליה אני אסביר כשנדבר באופן אישי..), כל שיחה מוקדשת לנושא אחר שיש לו השפעה על החיים שלנו.

3 . אחרי השיחה אני שולחת אתגרים בוואטסאפ לאורך השבוע, ומגיבה לפידבקים מכם בשוטף עד לפגישה הבאה (תשלחו לי תמונות.?) 

♦ וכדי שלא יהיו לכם תירוצים- נדבר גם על גישה ייחודית לניהול זמן.. :-). 

♥ די בכמה שבועות של התנסות שכזאת כדי לראות שינוי בתפיסת העולם, בהתייחסות שלנו כלפי עצמנו וכלפי האנשים שקרובים אלינו, בתחושת החיוניות והתעוררות התשוקה. וכשהתשוקה חוזרת לחיים – הכל נראה אחרת. אפילו המטלות היומיומיות האפורות. אפילו יום ראשון בבוקר. הכל.

התכנית במלואה נמשכת חודשיים בליווי צמוד שלי: סה”כ תשע שיחות שבועיות וליווי יומיומי בצ’אט (459 ש”ח לחודש). ואחריהם ממשיכים בתמיכה וליווי עוד 3 חודשים (ללא תשלום נוסף).

אפשר לעשות אותה לבד, בזוג או בכל קונסטלציה שתבחרו..

> בואו לקפוץ איתי על הרכבת 🙂 שלחו לי מייל עם הכותרת “אתגר התשוקה”. 

(familytravelsquare@gmail.com)

haleli