משפחות מטיילות

משפחות מטיילות- השאלה הזהה- משפחת ספיר

14/04/2011

משפחת ספיר יצאה לטיול של כמעט שנה בדרום אמריקה. הטיול הגיע אחרי שהות בת שנתיים בברצלונה (בעיני זו חוויה בפני עצמה :-)). הם חזרו לארץ לפני חצי שנה.

1.      פרטי הכרות עם המשפחה

אנחנו משפחת ספיר. יצאנו לטיול של שנה בדרום אמריקה בספטמבר 2009 וחזרנו לישראל בסוף יולי 2010. כשיצאנו היינו טל (41) עו”ד, אחראי על התכנון; לילך (38) אחראית על הלוגיסטיקה. ניצן (10.5) אחראית שאבא ואמא “לא יאבדו את הדעת” עומר (7.5) אחראי על הסקרנות ושחר הקטן (4.5) אחראי להצחיק ולפעמים להטריף את כולנו.

2.      כמה זמן אתם מטיילים/טיילתם?

טיילנו כמעט 11 חודשים

3.      מה היה המניע לצאת לטיול?

הגשמת חלום. תמיד אהבנו לטייל ומאז שאנחנו יחד הצבנו לעצמנו חלום שיום אחד נעשה הפסקה מהכל ונצא לטייל כמו שאנחנו אוהבים.

4.      מה היה הפחד/החשש הכי גדול לפני הטיול?

הבטחון האישי (לדרום אמריקה יש שם מאוד לא טוב והרבה סיפורים על שודים ואלימות).

5.      איך התמודדתם איתו?

הקפדנו להיות מאוד זהירים במקומות בעייתיים כמו הערים הגדולות. הקפדנו ללכת כולנו ביחד, להקשיב לעצות המקומיים איך להיזהר ולאן לא להגיע.

6.      מה אתם מרגישים עכשיו כלפי הנושא?

שדרום אמריקה לא יותר מסוכנת מכל מקום אחר, ורוב ה”מוניטין” זה ניפוח של סיפורים. בסופו של דבר, לא הרבה אחרי שחזרנו לישראל פרצו לנו הביתה בישראל בעודנו ישנים בבית וגנבו לנו רכוש רב כולל את המחשב הנייד ששרד איתנו 11 חודשי מסעות בכל דרום אמריקה….

7.      איך אתם שומרים/שמרתם על הבריאות שלכם במהלך הטיול?

תודה לאל כמעט ולא היו בעיות בריאותיות. בעיקרון השתדלנו לאכול במקומות שנראו נקיים ועמוסים במקומיים (מה שלפחות לכאורה מבטיח אוכל טרי בתחלופה גבוהה). הקפדנו לשתות מים מינרלים במקומות שהמקומיים המליצו על כך.

8.      איך ממנתם את הטיול?

דמי פיצויים מהעבודה של לילך…

9.      כמה הוא עלה?

הטיול כולו, כולל כמובן את כל העלויות בחו”ל אבל גם כולל את הטיסות, הציוד שרכשנו לפני ואפילו את החיסונים והביטוח רפואי – 220000 ש”ח (קצת יותר מ-20000 ש”ח לחודש).

10.    איך התארגנתם לנסיעה?

השכרנו את הבית אפסנו את כל הציוד שלנו (רהיטים, בגוד וכו’) במחסן. דמי השכירות ממנו את המשכנתא על הבית. רכשנו מעט ציוד, קיבלנו חיסונים נדרשים, דאגנו לתת ייפויי כוח לחשבונות הבנק שלנו בארץ, הכנו בגדול מסלול לששת החודשים הראשונים, רכשנו כרטיסי טיסה לדרום אמריקה וחזרה וזהו.

11.    מה עשיתם כאשר נזקקתם לרופא?

פשוט הולכים לרופא. מבקשים המלצה מהמקומיים במלון לרופא הכי טוב באיזור או לבית החולים הטוב ביותר ופשוט הולכים לשם.

12.    איך שמרתם על החינוך וההשכלה של ילדיכם?

לקחנו איתנו מעט חומר לימוד ובעיקר הכנו להם חומר עבודה בעצמנו תוך כדי. לקחנו איתנו סילבוסים של שנות הלימוד הרלבנטיות כדי שנדע פחות או יותר מהו חומר הלימוד שהם צריכים ללמוד. בעיקר לימדנו שפה (עברית, אנגלית ומעט ספרדית) וחשבון. “שיעורי השפה” היו בעיקר לקיחת חלק בכתיבת הבלוג המשפחתי וקריאת ספרים.

13.    מקומות מעניינים בהם ביקרתם?

בלי סוף… בכל מדינה היו כאלה.

14.    על מה אתם מתחרטים אם בכלל?

שאנחנו ההורים לא ניצלנו יותר את ההצעות של החברה הצעירים לעשות בייביסיטר על הילדים ולא יצאנו כמעט לבד לבילויים.

15.    מה הטעות הכי גדולה שעשיתם?

אין משהו כזה

16.    שלושה טיפים שאתם יכולים לתת.

דרום אמריקה מדהימה וגם משפחות יכולות לטייל בה! מאוד מאוד עוזר לדעת ספרדית כשנוסעים לדרום אמריקה וגם שהילדים ידעו. שווה להשקיע מראש ללמוד את השפה! טיפ ליוצאים לטיול עם תרמילים ולא משנה לאן – מכיוון שבכל תרמיל יש ציוד של יותר מאשר אחד מבני המשפחה, אז כדי למנוע “נבירה” והפיכת התרמיל לבלאגן אחד גדול, מומלץ להכניס את הבגדים של כל אחד מבני המשפחה לשקית נפרדת וכך לכל אחד יש את ה”ארון בגדים” שלו בשליפה קלה.

האתר של המשפחה:
http://www.YeladimBeTarmil.co.il

בעקבות הטיול החליטה לילך לבנות הרצאה המספרת על חוויותיהם, התמודדויותיהם ובכלל על הגשמת חלומות. אתם מוזמנים לפנות אליה- lilach.sapir@yahoo.com

haleli