בלוג, טיול עם ילדים ב...

פירנצה עם ילדים

30/09/2010

את פירנצה צריך לאכול בביסים קטנים. וכמו בכניסה לספינת הפיראטים בלונה פארק, כדאי לכתוב מעליה שלט: ‘לא לחולי לב או לנשים בהריון’. הדבר הראשון שעשיתי כשיצאתי מתחנת הרכבת המרשימה ואפופת המעשנים שלה, היה להתיישב. אחר כך חיברתי את הילדים למכשירי קשר, אחזתי בידיהם בחוזקה וזרקתי את עצמי, יחד עם עוד כמה מאות אנשים למעבר החציה. זהו מעבר חציה ידוע ומוכר בעיר, שכן הוא מתהדר ברמזור ירוק קצר במיוחד, ותיירים שיגיעו אליו מוכנים יעמדו בעמדת זינוק בתחילת המסלול על מנת להספיק להגיע לצד השני כשהרמזור עדיין ירוק. וזוהי טבילת האש שמזמנת פירנצה לתייר הממוצע. לא תספיק להגיע, גם אם ממש תשתדל, בעיקר כי יחד איתך מתמודדים על הירוק הזה עוד כמה מאות תיירים בדיוק כמוך. או בקיצור: בפירנצה אתה אף פעם לא לבד.

אתה מרים עיניים למעלה. מעלייך מתנוסס קו אופק של צריחים מעוטרים וכיפות ענק זהובות ותכולות ואתה מקבל ט’רילר לעיר מרהיבה שלרוב עושה את זה בווליום חזק יותר מהנסבל. אבל כמו בכל ט’רילר טוב, אתה צריך להכנס פנימה כדי להבין את זה בעצמך.

אני לא הולכת לכתוב עליה כלום, נראה לי שכתבו עליה מספיק. די היה לי לראות את כל אחי התיירים דבוקים לספר הטיולים, וקוראים בו כאילו הוא עצמו נכח באירועים עליהם מספרים הפסלים בכיכר סינוריה. מעבירים את מבטם מהספר, לכיכר, ומהכיכר לספר.

אני רק רוצה לכתוב מנקודת המבט האישית שלי, וכרגע היא הנקודה של אמא לילדים. פירנצה עמוסה מדי. דוחקת רגליים מדי. רועשת ושוצפת. המדרכות צרות מלהכיל. הכיכרות, המבנים, הפסלים, הגשר- כולם מאוד מעניינים ומרשימים. אבל קשה להתעמק בהם, קשה ליהנות כשאי אפשר ולגמרי אסור להסיר את העיניים אפילו לרגע אחד מהילדים. מוזיאונים, לפחות במערך השיקולים שלי, לא מתאימים לגילאי הילדים שלי בינתיים וכמה שאולי הייתי רוצה (וכמהה מאוד!) לבקר בכמה מהם, זה לא הזמן.

את פירנצה שאפנו במנות קטנות, קצת בכל פעם. לקחנו את הזמן, ליטפנו בתים מהמאה ה-14, צעדנו על הגשר הריק המשקיף על הגשר העמוס בתיירים, צפינו במופעי רחוב, נכנסנו לבתי מלאכה מעניינים המתחבאים ברחובות הקטנים והצלחנו להינות. היא ריתקה את הבן הגדול בפסלים

ובמבנים העתיקים שלה. הפסלים החיים היוו אטרקציה לקטנות, והגלידה, כרגיל, היתה מעולה 🙂 .

חזרה לבלוג

מחפשים מלון זול ואיכותי?

הכנסו לאתר הזה ובחרו את מקום הלינה המועדף עליכם.

כיוון שאני נעזרת רק באתר הזה כדי להזמין מקום לינה, בדקתי באופן אישי את המחירים באתר והשוויתי אותם מול המחירים בשטח. ממש פיזית. ובכל המקרים בהם החלטתי להיות חכמה ולהגיע למקום כדי להזמין ישירות ממנו גיליתי שהמחירים באתר היו נמוכים בעשרות אחוזים מהמחירים שהציעו לי בשטח.

בקיצור- יותר משתלם להזמין מהאתר הזה. לקרא את הדברים שכתבו מבקרים ששהו במקום לפניכם. לאתר יש גרסה באנגלית וגרסה בעברית. מנוע חיפוש נוח לשימוש ומבחר עצום בטווח מחירים המתאים לכל כיס (ואני מתכוונת ממש לכל כיס. יש שם מקומות גם ב-5$).

ועוד דבר חשוב- התמונות באתר תמיד נכונות ואמיתיות.

haleli