איך לחסוך בהוצאות

החלטתם לצאת לחו”ל עם הילדים לתקופה ארוכה? או לתקופה קצרה? מה הדבר הראשון שכדאי לכם לעשות, שיחסוך לכם כסף, ויקדם את הטיול הזה מליון צעדים קדימה?

06/10/2014

אז נגיד שאתם לא כמוני. אלא שאתם אנשים שקולים ואחראיים, שמתכננים את החופשות או את הטיולים או את המסעות שלהם כמו שצריך, בודקים, משווים, מבררים הרבה זמן מראש.

והנה עומד על הפרק טיול או יציאה כלשהי לחו”ל עם הילדים. מרגש!

לא משנה אם היעד הוא תאילנד, הודו, מדגסקר או איטליה. באמת באמת שזה ממש לא חשוב.

ולא משנה אם אתם מתכננים טיסה משפחתית לסופשבוע, או לשנתיים.

הדבר הראשון והמשמעותי ביותר שצריך לעשות הוא כרטיסי טיסה. טוב, אני לא ממש מחדשת כאן, אני יודעת.

ובכל זאת, גם אם אתם איפשהו יודעים את זה ובא-רור שזה הדבר הראשון אז אני רוצה להדגיש את זה.

כרטיסי טיסה קודם כל.

ויש לכך שתי סיבות עיקריות:

1. ככל שתזמינו כרטיסים מוקדם יותר כך יגדל הסיכוי לחסוך יותר כסף. כל העניין של הרגע האחרון הוא נחמד, אבל בדרך כלל לא תופס לגבי משפחות. בגלל שמדובר ביותר ממקום אחד או שניים, הסיכוי למצוא כרטיסים טובים וזולים בהתראה קצרה הוא נמוך.

2. זה יביא אתכם למצב רוח אחר לגמרי. להילוך של ‘תכנון’ ולא הילוך נייטראלי שעשוי להסחב ולהגרר יתר על המידה. יש כרטיסים. יאללה לעבודה. כזה.

אני חושבת שזה בעיקר נכון לגבי טיסות לטיולים ארוכים, שבהן, מרוב מטלות ועניינים שצריך לסדר לפני הנסיעה, מעדיפים לדחות את רכישת הכרטיסים לזמן נוח יותר, או למועד קרוב יותר לטיסה או ל’אחרי שנספר למשפחה’. וחבל כי כאמור, זה יעלה לכם במאות ואולי אלפי שקלים הפרש, וגם מבחינה פסיכולוגית, אין מה לעשות. זה משפיע. מין..חוסר ודאות. כאילו עד שלא באמת משקיעים את הכסף הגדול בחמישה כרטיסי טיסה לכל המשפחה אז עוד יש סיכוי שלא ניסע.

אז ברגע שנופלת ההחלטה לנסוע:

א.      צרו תיבת מייל מיוחדת שמטרתה היא לאגד את כל העניינים הרלוונטיים לטיסה הזאת תחת קורת גג אחת. טיסות, הזמנות של רכב להשכרה בחו”ל, הזמנות ובירורים של בתי מלון, טיולים מאורגנים, חבילות. אי בוקים חינמיים שנותנים מידע על היעדים בהם בחרתם. בקיצור כל מה ששייך.

ב.      כנסו לשלושה-ארבעה מנועי חיפוש המתמקצעים במציאת כרטיסי טיסה זולים והרשמו למנגנון ההתראות שלהם, עם תאריכי היעד שלכם וכמובן היעד אליו החלטתם לנסוע.

ג.       חכו קצת, תנו להם לשלוח לכם כל מיני מבצעים והודעות על מחירי רצפה. כך תוכלו להמשיך את הרכישה מתוך הבנה בסיסית בנוגע למחירים ולרמה הנמוכה אליהם הם יכולים להגיע.

ד.      תעשו את זה ממש ברגע שהחלטתם לאן לנסוע. כך יהיה לכם מרווח זמן נחמד שבו תוכלו פשוט להתרשם מהמחירים ומההצעות השונות, לפתח העדפה למנוע חיפוש מסוים ולוותר על האחרים ולשבת בשקט כשההצעות נשלחות אליכם.

ה.      אחרי שבועיים או שלושה, כשאתם כבר מבינים ומדויקים יותר לגבי העלויות, האפשרויות וההעדפות שלכם- תוכלו להתחיל לרחרח מול סוכנויות הנסיעות ולשמוע מה להן יש להציע לכם.

ו.        אם יש לכם הרבה מ-א-ו-ד זמן, נניח, שנה או יותר בין התכנון ליציאה לטיול ובין ההחלטה שכבר נפלה, אז אני מציעה לחלק את התהליך לשניים: דבר ראשון להרשם לכרטיס אשראי שנותן נקודות על כרטיסי טיסה, ואחרי חצי שנה להתחיל לבדוק כרטיסי טיסה שתואמים את הנקודות שנצברו.

ז.       ואם אתם מתכננים להגיע לאזור המזרח, קודם כל שלחו לי מייל. כי לי יש את ה-טיפ איך להשיג את המחירים הזולים ביותר לטיסות להודו, טיסות לנפאל, טיסות לתאילנד וגם לפיליפינים. ובכל מקרה- תעדכנו, אולי נפגש לצ’אי.

haleli