על האתר

על האתר

11/12/2010

“האדם הסביר, מתאים את עצמו לעולם. האדם הבלתי סביר , מתעקש לנסות להתאים את העולם אליו. מכאן שכל התקדמות תלויה באדם הבלתי סביר” ג’ורג’ ברנארד שואו, עקרונות למהפכנים.

אנשים רבים חולמים לעזוב את שגרת ה-9 עד -5 שלהם, לשים תיק על הגב ולצאת לטייל בעולם. להשאיר את החשבונות, את השעון המעורר, את שביזות יום א’ מאחור ולפרוש לחיי הנאה, הרפתקאות ומסעות.

רוב האנשים מאמינים שאינם יכולים לעשות את זה. כל אחד והסיבות שלו. הם מחכים לרגע הנכון, או לגיל הנכון, או לכסף הנכון. הם באמת חושבים שחיים כאלה הם מנת חלקם של העשירים/ הרווקים/ הפנסיונרים בלבד.

גם אני חשבתי כך, עד שהחלטתי להעמיק קצת יותר בנושא. מזה כשנתיים שאני קוראת, בודקת ויוצרת קשר עם משפחות מכל העולם (ולמעשה גם עם זוגות או בודדים, כל עוד הם מעניינים מספיק ויכולים לתרום לי מהידע שלהם) שהחליטו שהחיים קצרים וכיום הם מנהלים סגנון חיים מדהים המשלב פרנסה וטיולים בעולם.

לסגנון חיים כזה יש מספר כינויים באנגלית, למשל- digital nomad או location independent. כמות המידע הקיימת באנגלית היא עצומה. מאות בלוגים ועשרות אתרי מידע השמחים לעזור לכל אלה החולמים לעשות את הצעד. בעברית, כך נראה, הנושא כמעט אינו קיים, ולא ניתן למצוא מידע רלוונטי המותאם לסגנון חיים זה. זאת, למרות שקיימות כמה משפחות ישראליות שאימצו את דרך החיים הזאת, אך הן אינן מנהלות אתר אינפורמטיבי כלשהו.

לפני מספר חודשים יצאנו בעלי, אני ושלושת ילדינו- בני 4,8,11 (והכלב) למסע של גילוי, חוויות ולמידה בעולם. עזבנו הכל, מכרנו את רכושנו, הקפאנו את העסק המשפחתי, התפטרנו מהעבודה ויצאנו לבדוק האם הדבר באמת אפשרי. נצא אל העולם, נפגוש משפחות נוספות, נלמד מהן ונתעד את הכל. אנחנו נפתח בתהליך של הפיכת מקור הפרנסה שלנו לבלתי תלוי במקום או בזמן, דבר שיאפשר לנו בסופו של דבר להמשיך לטייל כל עוד נחפוץ בכך. אנחנו נבדוק איך ניתן להמשיך בחינוך ולימוד הילדים למרות שזה יהיה מתוך בריכה על החוף בתאילנד. נבדוק איך הילדים יכולים להתמודד עם חברויות ומפגשים עם אנשים מגילאים שונים, מתרבויות שונות, שמדברים בשפות שהם לא מכירים. אנחנו נבדוק וננסה לעומק את כל הדרכים עליהן קראנו לחיסכון בהוצאות הטיול וגם נשתף את הקוראים בכך.

הנושא הזה כולל בתוכו מגוון רחב של תחומים: כלכלה, צרכנות, תיירות, חינוך, משפחה והורות, בריאות, סגנון חיים, נשים, אינטרנט, ועוד.

באתר שלנו ננסה לתת את המידע הדרוש לאימוץ סגנון חיים כזה ובעיקר ננסה להציע את האפשרות שזה מציאותי. הוא כולל מאמרים אינפורמטיביים, מאמרים אישיים, מאמרים מקצועיים וכן ראיונות עם אנשי מקצוע.

יחד עם זאת, ודוקא בשל התחומים הרבים המרכיבים מהלך שכזה, האתר נותן מענה גם לאנשים שאינם מעוניינים לבצע שינוי, אבל מחפשים מידע בנוגע לפרנסה בשלט-רחוק, או טיול משפחתי באזור מסויים, או הכנה לטיול במדינות עולם שלישי, או דרכים זולות ומעניינות לטייל בחינם בעולם..

כל אחד מכם מוזמן להצטרף אלינו, לקרא, להגיב ולתרום מחכמתו.

לבלוג

haleli