מסלולים

קניתי כרטיס טיסה. עכשיו מה? שישה טריקים שימושיים לתכנון החופשה

01/02/2020

רגע רכישת כרטיסי הטיסה לחופשה הבאה הוא רגע מכונן בחיי כולנו. הוא הרגע המפריד בין קודש לחול, בין “בא לי קאריביים” לבין “אנחנו טסים לקאריביים”.

אבל מיד אחר כך, מגיע הרגע שאחרי. שבו באמת צריך לשבת ולתכנן, ולהזמין ולארגן.

כמובן שיש את רשימת החובה: ביטוח (מיד אחרי רכישת הכרטיס, כן?), בתי מלון, השכרת רכב, ויזה. אבל מעבר לאלה, הנה כמה טריקים שתמיד עוזרים לנו לתכנן את המסלול שלנו בצורה פשוטה ויעילה:

∴ תחזית: לפני שאתם מתחילים לתכנן את המסלול, בדקו את תחזית מזג האויר הצפויה עבור כל ימי החופשה. אל תחפשו “מזג אויר ממוצע”, אלא תחזית (forecast). זה יעזור לכם לבנות את המסלול עם התאמה למזג האויר. הנה וידאו שמדגים איך אני עושה את זה. (הוידאו מדבר על מזג אויר במזרח אבל אם תריצו לדקה 3:33 תקבלו הסבר).

∴ תחומי עניין: במקום לסמן את 10 האטרקציות הפופולאריות ביעד אליו אתם נוסעים, חפשו דווקא את הפעילויות, האתרים, החנויות, החוויות הקשורות לתחומי העניין שלכם ושל בני המשפחה שנוסעים אתכם. שלבו אותם במסלול כך שכולם יוכלו להעשיר את עצמם.  אם אתם אוהבים ספרים חפשו ספריות מעניינות, אם אתם אוהבים כלבים חפשו בתי קפה לכלבים, אם אתם אוהבים קומיקס, קרקס, נסיכות ופיות, רכבות- שלבו אותם. כך תהפכו את החופשה הזאת לחוויה אישית וייחודית שהיא רק שלכם :-).


חוץ מתחומי עניין אישיים, ישנן גם פעילויות מאוד נחמדות אותן מעבירים תושבי המקום. אנחנו אוהבים במיוחד את airbnb. לפני כל מעבר ליעד חדש הבנות אוהבות לעלעל ברשימת ה’חוויות’ ולבחור מהן כמה. בסיציליה הלכנו לשיעור אפיית קינוחים, ברומא לסיור לקולוסיאום, בסופיה היינו בסיור אוכל מקומי, וגם בסיור בארים ומקומות בילוי. זרמתי עם הרצונות של הילדים וכך יצא שלכל פעילות יצאנו בהרכב אחר.

הנה כאן בתמונות, גלי לומדת לאפות באיטלקית (הנה לינק לפעילות ב-airbnb):

This slideshow requires JavaScript.


קראו גם כאן: איך לטייל בזול יותר לכל מקום בעולם- 7 דרכים שאולי לא הכרתם.

∴ בתי מלון שהם חוויה בפני עצמה: בדקו איזה אפשרויות לינה מוצעות לאורך המסלול שלכם. נסו לשלב גם בתי מלון מיוחדים, אם אפשרי. כמו מה שעשיתי כאן, למשל.

∴ נעליים: אם אתם מתכננים לקנות נעליים חדשות לקראת הנסיעה, רכשו אותן מספר שבועות לפני כן. כך תמנעו מחתכים ושלפוחיות שנובעות משימוש בנעליים חדשות, ותוכלו להלך ברכות ובנעימות לאורך כל החופשה :-).

∴ אוכל: פתחו אתרים של מתכונים ומאכלים אופיניים ליעד אליו אתם נוסעים. נסו להכין אותם בבית. זה יעזור לכם להכיר מראש את שמות המאכלים, הייחוד שלהם וגם יצור סקרנות לנסות את המאכלים האלה במהלך החופשה.

∴ מילים: פתחו גוגל טראנסלייט ולמדו כמה מילים משפת המקום: שלום, תודה, בבקשה, להתראות.

עוד כמה מאמרים שאולי יעניינו אתכם:

איך להתכונן לחופשה עם ילדים

איך להחליט אם לקחת עגלה או מנשא, וגם מה לקחת לחופשה בכלל.

איך להזמין מלון באינטרנט

טיול עם מתבגרים

איך אני חוסכת עד 40% מעלות ביטוח הנסיעות שלי.

#כי_החופשה_שלכם_היא_החיים_שלי

haleli